Pragnienia psów – rozrywka oraz codzienne życie

Pragnienia psów – rozrywka oraz codzienne życie

24 grudnia 2021 Wyłącz przez Jakub

Świat, w jakim dziś żyjemy bezustannie leci do przodu, co powoduje, iż w wielu przypadkach nie znajdujemy czasu na spełnienie wszystkich potrzeb, jakie mają nasi czworonożni towarzysze. Z tego też względu wybierając dla siebie czworonoga musimy zastanowić się czy odszukamy czas na to, by pies nie był nieszczęśliwy, samotny w stworzonym przez nas domu. Weterynarze z kompletnego świata twierdzą, że psy są stworzeniami, które odczuwają szereg emocji, a też mają szereg pragnień, jakie każdy właściciel musi spełnić. Jeśli chcemy, by skonstruowany przez nas pies był radosny powinniśmy spełnić kilka warunków, jakie sprawią, iż będzie on czuł się kochany przez całą rodzinę.

W szczególe musimy wiedzieć, iż świat czworonoga jest do głębi przewidywalny, właśnie dlatego również należałoby już w szczenięcym okresie nauczyć go pewnych postępowań, to właśnie dzięki jakim w następnej kolejności będziemy w stanie określić a potem spełnić wszystkie jego potrzeby. Pamiętajmy również jego świat pieska jest także kontrolowany, dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie spotyka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą – zobacz przytulanki dla psa sklep. To człowiek udomowił psa, wskutek tego także z biegiem czasu stał się on gruntownie od niego zależny. Taka sytuacja sprawia, że jeżeli mamy czworonoga w domu i nie spełnimy jego wszystkich wymogów, czuje się on nieszczęśliwy.

Wybierając dla siebie pieska, musimy określić, jakie potrzeby ma dana rasa, a przede wszystkim zadać sobie zapytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Wielu właścicieli psów uważa, że czworonogowi wystarczy tylko łańcuch, buda oraz miska z jedzeniem. Nic bardziej fałszywego, ponieważ jeśli pies w wyniku frustracji i stresu zerwie się z łańcucha, jest skłonny pogryźć człowieka. Sytuacja ta sprawia, że pies potrzebuje stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a dzięki temu normalnego trybu życia. Jeżeli pies będzie czuł, że jego potrzeby są spełnione, będzie najzwyczajniej w świecie w pełni szczęśliwy, a przede wszystkim w każdej sytuacji będzie on stworzonym przez nas przyjacielem.