Perfekcyjnie opracowana strona internetowa, udzielająca informacji o parafii pw Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu

Perfekcyjnie opracowana strona internetowa, udzielająca informacji o parafii pw Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu

4 kwietnia 2022 Wyłącz przez Jakub

Działanie kościoła parafialnego pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu opisane jest bardzo dokładnie na witrynie www. Parafianie oraz inne osoby, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej na temat parafia Nowy Tomyśl albo najzwyczajniej sprawdzić, kiedy przykładowo będzie dana msza mogą to bezzwłocznie robić.

Na witrynie pojawiają się też na bieżąco informacje w temacie funkcjonowania kościoła. Aktualności doceniają szczególnie parafianie. Witryna jaką przygotował w Internecie kościół Nowy Tomyśl jest doskonałym dowodem na to, że życie parafialne coraz bardziej ciekawi ludzi i doceniają to, że mogą sprawdzić w każdej chwili to, co wydarzyło się w ich kościele.

Parafia która należy do archidiecezji poznańskiej udziela informacji o tym, że w niedziele i święta msze święte odbywają się w godzinach: 7, 9, 11, 13 oraz 18. W Wielkim Poście msza jest o godzinie 15.45 i nie ma wtedy intencji o godzinie 18. W lipcu i w sierpniu nie ma z kolei mszy o godzinie 13. Na co dzień msza odbywa się o godzinie 7 oraz 18. Nabożeństwa cykliczne, do jakich zaliczają się Gorzkie Żale mają miejsce w każdą niedzielę o godzinie 15. Droga Krzyżowa jest w piątki o godzinie 16. O fakcie tego, że wskazana parafia ukierunkowana jest na to, żeby każdy mógł wziąć udział w mszy świętej świadczy to, że można oglądać msze w serwisie YouTube.

Na stronie znajduje się dodatkowa zakładka, z jakiej można w parę sekund przenieść się do serwisu i zobaczyć mszę. To perfekcyjne wyjście, pozwalające na uczestnictwo szczególnie osobom w złej kondycji zdrowotnej oraz osobom starszym. Retransmisje sprawdziły się zwłaszcza w trakcie pandemii koronawirusa. To ukazuje też, że kościół Nowy Tomyśl NMP bierze pod uwagę innowacyjne przekazy, by docierać do dużej liczby katolików. Wierni mogą również w kościół NMP Nowy Tomyśl skorzystać każdego dnia ze spowiedzi, przed każdą mszą świętą. Spowiedź jest też w pierwsze piątki miesiąca w godzinach od 15 do 16 i od 17.30 do 18.